Almeda Abazi dhe Tolgahan këndojnë këngë shqip në emisionin turk (VIDEO)

Tashmë prej kohësh shqiptarja Almeda Abazi dhe aktori i mirënjohur turk Tolgahan Sayisman janë martuar.

Që të dy duken të dashuruar me njëri tjetrin aq shumë sa Tolgahan edhe pse turk i plotëson Almedës dëshirën për të ‘mësuar’ shqip, transmeton InfoShqip.com

Almeda dhe Tolgahan kanë qenë të ftuar ë një emision mjaft të popullarizuar turk ku dhe kanë kënduar së bashku këngë shqip.

Si fillim ka kënduar Almeda një refren në gjuhën shqipe pastaj kanë kënduar që të dy këngë “Jarnana”.

Edhe publiku duket mjaft i kënaqur dhe i shoqërojne me duartrokitje dhe vallzim, disa të tjerë duket se janë shqiptarë se edhe këndojnë bashkë me ta./InfoShqip.com

Në vazhdim mund të ndiqni videon me performancën e Almeda Abazit dhe aktorit turk Tolgahan Sayisman:

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com